Kentdeha – Deha TV Radyo

BÜYÜKŞEHİR’DEN ÇİFTÇİLERE BAYRAM HEDİYESİ

BÜYÜKŞEHİR’DEN ÇİFTÇİLERE BAYRAM HEDİYESİ
3 views
08 Temmuz 2022 - 11:50

Çameli, Beyağaç ve Kale ilçesindeki 515 üreticiye silajlık mısır tohumu desteği vererek, çiftçilerin yüzünü güldüren Denizli Büyükşehir Belediyesi bu kez Çivril, Çardak ve Bozkurt’ta 500 üreticiye daha tohum desteği veriyor. Bu destekle toplamda 8 bin dekar alanda 1.015 çiftçi üretim yapacak.

8 Bin Dekar Alanda 1.015 Çiftçi Üretim Yapacak

Denizli’de kırsal alanda yaşayan vatandaşların desteklenmesi ve tarımda yüksek ürün veriminin elde edilebilmesi amacıyla üreticilerin yanında olmaya devam eden Denizli Büyükşehir Belediyesi, silajlık mısır tohumu desteğine bir yenisini daha ekledi. Geçen Nisan ayında Çameli, Beyağaç ve Kale ilçesindeki 515 üreticiye silajlık mısır tohumu desteği veren Denizli Büyükşehir Belediyesi bu kez Çivril, Çardak ve Bozkurt’taki 500 üreticiye tohum desteği veriyor. Söz konusu destekle toplamda 6 ilçedeki 1.015 çiftçi 8 bin dekar alanda üretim yapacak. Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliğinde 3 ilçeyi daha kapsayan Yerli Silajlık Mısır Yetiştiriciliği Projesi kapsamında Çivril İlçe Tren Garı’nda Silajlık Mısır Tohumu Dağıtım Töreni düzenledi. Programa, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural, AK Parti Çivril İlçe Başkanı Halil Ertuğrul, Denizli Tarım ve Orman Müdürü Şakir Çınar, çiftçiler ve davetliler katıldı.

Başkan Zolan’a Teşekkür

Denizli Tarım ve Orman Müdürü Şakir Çınar, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Osman Zolan çiftçimize öyle bir çuval açtı ki bizimki poşet gibi kaldı. “Biz sonuna kadar destekçiyiz, çiftçimizin yanında olmak istiyoruz.” diyor. Kendisine teşekkür ediyorum” dedi.

Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural ise Çivril’in çok bereketli toprakları bulunduğunu belirterek, ilçenin Denizli’de tarımın merkezi olduğunu söyledi.

Başkan Zolan: Alkışın Büyüğünü Üreten Çiftçimiz Hak Ediyor

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Söz vermiştik yerine getirdik çok şükür. Tabi bunu yol arkadaşlarımızla, meclis üyelerimizle, parti teşkilatımızla, Çivrilli kardeşlerimizle birlikte başardık” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı, “Bizim yaptığımız silajlık tohum desteği, eskiden köylerdeki tulumbalara su koymak gibi siz üretenlere destek olmak” ifadelerini kullandı.