Kentdeha – Deha TV Radyo

ACIPAYAM’DA CİNAYET: 2 ÖLÜ 1 YARALI

ACIPAYAM’DA CİNAYET: 2 ÖLÜ 1 YARALI
23 views
13 Temmuz 2022 - 11:52

Acıpayam’da Koca Dehşeti: 2 Ölü, 1 Ağır Yaralı

Denizli’nin Acıpayam ilçesinde başkası için evi terk eden ve boşanma aşamasında olduğu karısının izini bulan öfkeli koca dehşet saçtı. Karısı ile evlilik planı yaptığı kişiyi öldüren ve bu kişinin annesini ise ağır yaralayan koca, Muğla’da yakalandı ve adliyeye sevk edilmek üzere Denizli’ye getirildi.

Şüpheli Olaydan 2,5 Saat Sonra Muğla’da Yakalandı

Olay, dün akşam saat 22 sıralarında Acıpayam ilçesine bağlı Ören Mahallesi’nde meydana geldi.

Edinilen bilgiye göre; Muğla’nın Ortaca ilçesinde yaşayan Emine Yalçın (38), boşanma aşamasında olduğu öğrenilen Erdal Yalçın’ın (39) yanından ayrılıp yaklaşık 1 ay önce Denizli’ye gelerek evlilik planı yaptığı iddia edilen Mehmet Aksoy (33) ve annesi Gülperi Aksoy (51) ile birlikte yaşamaya başladı.

Başka birisi için evi terk eden karısının izini bulan Erdal Yalçın, evlilik planları yapan çiftin Ören Mahallesi’ndeki evine geldi. Yaşanan tartışmanın ardından yanında getirdiği pompalı tüfeğe sarılan Erdal Yalçın, eşi Emine Yalçın ve Mehmet Aksoy’u öldürdü. Rastgele açılan ateş sonucu Mehmet Aksoy’un annesi Gülperi Aksoy ise ağır yaralandı. Silah seslerini duyarak eve gelen komşuları iki kişinin cansız bedeni ile karşılaştı. Ağır yaralanan yaşlı kadın, yapılan ilk tedavisinin ardından hastaneye sevk edildi.

Eşi Emine Y. ve evlilik planı yaptığı Mehmet Aksoy’u öldürdükten sonra kayıplara karışan şüpheli Erdal Yalçın’ın yakalanması için geniş bir çalışma başlatıldı.

Denizli İl Jandarma Komutanlığı ile Muğla polisinin müşterek yürüttüğü çalışma çerçevesinde şüphelinin kullandığı 48AHY096 plakalı aracın güzergâhı tespit edildi. Aracın geçiş istikametinde önlem alan polis ekipleri, şüpheliyi olaydan 2,5 saat sonra Muğla’da suç aletiyle birlikte gözaltına aldı. Şüpheli Erdal Yalçın, adliyeye sevk işlemleri için Denizli’ye getirildi. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.