Kentdeha – Deha TV Radyo

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN DATÇA’DAKİ ORMAN YANGININA DESTEK

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN DATÇA’DAKİ ORMAN YANGININA DESTEK
4 views
14 Temmuz 2022 - 22:55

Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi Muğla’nın Datça ilçesinde çıkan orman yangını söndürme faaliyetlerine destek olmak için 5 araç ve 11 personel gönderdi.

Yangın Söndürmeye Destek İçin 5 Araç ve 11 Personel Datça’ya Gönderildi

Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, Muğla’nın Datça ilçesinde başlayan orman yangınının söndürülmesine destek olmak için ekiplerini sevk etti. Bu kapsamda Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı’na ait 1 pikap ve 2 arazöz ile Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı’na ait 2 su tankeri ile toplam 11 personel Datça ilçesindeki Reşadiye ve Mesudiye Mahallelerinde süren orman yangınlarına müdahale etmek için yola çıktı.

Başkan Zolan: Geçmiş Olsun Datça

Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin yangına müdahale etmek için yola çıkmasını Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan sosyal medya hesaplarından duyurdu. Başkan Zolan, “Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekiplerimiz Muğla’nın Datça ilçesinde çıkan orman yangınına müdahale etmek üzere yola çıktı. Geçmiş olsun Datça” ifadelerini kullandı.

Geçen yıl Muğla ve Antalya’da çıkan orman yangınlarına kayıtsız kalmayarak, itfaiye ekiplerini yangın bölgesine gönderen Denizli Büyükşehir Belediyesi, 21 Haziran 2022 akşam saatlerinde Marmaris ilçesinde başlayan orman yangınının söndürülmesine de destek olmuştu.