Kentdeha – Deha TV Radyo

EŞİNİ VE ONUN SEVGİLİSİNİ ÖLDÜREN KOCA TUTUKLANDI

EŞİNİ VE ONUN SEVGİLİSİNİ ÖLDÜREN KOCA TUTUKLANDI
15 views
14 Temmuz 2022 - 11:28

Denizli’nin Acıpayam ilçesinde kendisini terk eden karısını ve evlilik planı yaptığı sevgilisini öldüren koca çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Olayı işlemeden önce aracına yakıt alan kocanın akaryakıt istasyonundaki son görüntüleri ortaya çıktı.

Denizli’nin Acıpayam ilçesine bağlı Ören Mahallesi’nde meydana gelen olayda, Muğla’nın Ortaca ilçesinde yaşayan Erdal Yalçın, kendisini terk eden eşi Emine Yalçın ve Mehmet Aksoy’u evlerine giderek öldürdü. Rastgele açılan ateş sonucu Mehmet Aksoy’un annesi Gülperi Aksoy ise ağır yaralandı. Yapılan çalışmada şüpheli olaydan 2,5 saat sonra suç aletiyle birlikte Muğla’da gözaltına alındı.

Yapılan çalışmalarda Erdal Yalçın’ın, Mehmet Aksoy’u göğsüne av tüfeği ile 1 el ateş ederek, kaçmaya çalışan 2 çocuğunun annesi Emine Yalçın’ın ise ardından 1 el ateş edip tüfek tutukluk yapınca bu kez üzerinde bulunan tabancayla 3 el daha ateş ederek öldürdüğü öğrenildi.

Şüphelinin olayda kullandığı tabanca jandarma ekipleri tarafından arazide yapılan aramada bulunurken, Erdal Yalçın ifadesinin ardından adliyeye sevk edildi. Yalçın çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Eşini ve sevgilisini gözünü kırpmadan öldüren kocanın son görüntüleri de ortaya çıktı. Görüntülerde Yalçın’ın olayı işlemeden önce bir akaryakıt istasyonuna gelerek yakıt alması yer aldı.