Kentdeha – Deha TV Radyo

BÜYÜKŞEHİR’DEN 15 TEMMUZ SERGİSİ

BÜYÜKŞEHİR’DEN 15 TEMMUZ SERGİSİ
3 views
15 Temmuz 2022 - 11:56

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla düzenlediği fotoğraf sergisi açıldı. 15 Temmuz’da yaşanılan demokrasi destanı ve kahramanlıkların anlatıldığı sergide Denizli ve Türkiye’nin farklı illerinden çekilmiş fotoğraflar yer alıyor.

Demokrasi Destanı Fotoğraflarla Anlatıldı

Denizli Büyükşehir Belediyesi, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında fotoğraf sergisi düzenledi.

15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Fotoğraf Sergisi’ne Denizli Valisi Ali Fuat Atik, AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök, Garnizon Komutan Vekili İstihbarat Albay Aziz Çiçek, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, AK Parti Denizli İl Başkanı Yücel Güngör, MHP Denizli İl Başkanı Yusuf Garip ve beraberindekiler ile vatandaşlar katıldı.

Vali Atik, Başkan Zolan ve beraberindekiler sergide bulunan fotoğrafları inceleyerek 15 Temmuz 2016’da Denizli ve Türkiye’de yaşanılanları yâd etti.

Protokol üyeleri daha sonra burada bulunan 15 Temmuz Anı Defterini imzaladı.

Denizli Valisi Ali Fuat Atik yaptığı açıklamada 15 Temmuz 2016’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısıyla Türk milletinin sokaklara ve meydanlara inerek hain darbe girişimine karşı tek vücut olduğunu anlattı.

Sergide Türk Milletinin Kahramanlıkları Anlatılıyor

Vali Atik, “O gün Türk milletinin olağanüstü gayretiyle bu girişim sonuçsuz kılınmıştır” dedi.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği fotoğraf sergisinde Denizli ve Türkiye’de 15 Temmuz 2016’da yaşanan kahramanlıkların anlatıldığı 40 fotoğraf bulunuyor.