Kentdeha – Deha TV Radyo

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ
2 views
16 Temmuz 2022 - 12:58

Denizlililer, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde 6 yıl önce olduğu gibi yine meydanlarda buluştu. Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Bizim inancımız, birlik ve beraberliğimiz olduğu sürece hiçbir düşman bizi yıkamaz” dedi.

Denizlililer 15 Temmuz’da Meydanlarda Buluştu

Denizlililer, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün yıldönümünde vatanı için kanını döken şehit ve gazilerine bir kez daha şükranlarını dile getirdi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’nda düzenlediği programa, Denizli Valisi Ali Fuat Atik, AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Ahmet Yıldız ve Nilgün Ök, Garnizon Komutan Vekili İstihbarat Albay Aziz Çiçek, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve eşi Berrin Zolan, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, davetliler ve binlerce vatandaş katıldı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı Türk Tasavvuf Musiki Konseri ile başlayan programda kahramanlık türküleri seslendirildi. Türk Sanat Müziği Konseri verildi. Şehitler için saygı duruşunda bulunulan programda hep bir ağızdan İstiklal Marşı okundu. Denizli Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyeleri ve sivil toplum kuruluşları kurdukları standlarda vatandaşlara çeşitli ikramlarda bulundu. Dev ekrandan 15 Temmuz 2016’da yaşananların anlatıldığı sinevizyon gösterileri ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın halka sesleniş konuşması hep birlikte izlendi.

“Türk Milleti Darbe Girişimini Bertaraf Etti”

BBP Partisi Denizli İl Başkanı İsmail Karateke programın açılış konuşmasında BBP olarak her zaman darbelerin karşısında olduklarını anlatarak, 15 Temmuz 2016’daki hain darbe girişimine karşı da aynı şekilde mücadele ettiklerini söyledi. MHP Denizli İl Başkanı Yusuf Garip ise 6 yıl önce 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’nı şereflendiren tüm Denizlililere şükranlarını sundu. AK Parti Denizli İl Başkanı Yücel Güngör de, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ne kalabalık bir şekilde sahip çıkan Denizlililere teşekkür ederek, “Denizli tam 6 yıl önce başta FETÖ olmak üzere tüm terör örgütlerine, “Buradan size geçit yoktur” demiştir” diye konuştu.

Başkan Osman Zolan: Vatanımıza, Bayrağımıza, Ezanımıza Sahip Çıkacağız

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 15 Temmuz 2016’da yaşanan hain darbe girişimini hatırlatarak, “O gece hepimiz ayağa kalktık. Çünkü o sinsi planlar netice almak üzere 15 Temmuz akşamını seçmişti” dedi.

Türk Milleti Darbe Girişimine Karşı Dimdik Ayakta Durdu

AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök ise Denizlililerin ve Türk milletinin 6 yıl önce hain darbe girişimine karşı dimdik ayakta durduğunu belirtti. AK Parti Denizli Milletvekili Ahmet Yıldız, Denizlililerin 6 yıl önce olduğu gibi yine meydanları doldurduğunu belirterek, bunun kendisini duygulandırdığını söyledi. AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, “Hiç kimsenin boyunduruğu altında kalmayacağımızın, bayrağımızın inmeyeceğinin ve ezanların dinmeyeceğinin sözüydü, “DURUN” dediğimiz nokta” dedi.

Vali Atik: Biz Esareti Kabul Etmeyiz

Denizli Valisi Ali Fuat Atik ise “Biz esareti kabul etmeyiz, bu Türk milletinin en önemli özelliğidir”  ifadelerini kullandı.

15 Temmuz 2016’da vatanı için şehit düşen tüm kahramanlar için Kuran-ı Kerim tilavetinin okunup, duaların edildiği gece vatandaşlar 15 Temmuz Demokrasi Nöbeti Hatıra Defteri’ne duygularını yazdı. 6 yıl önceki gibi saat 00.13’de ise Denizli’deki tüm camilerden salalar okundu. Denizli Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı, gösterileriyle vatandaşların coşkusuna ortak olurken, vatandaşlar geç saatlere kadar 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’nda demokrasi nöbeti tuttu.