Kentdeha – Deha TV Radyo

İKİ ÇİFTİN EN MUTLU GÜNÜNDE KAN AKTI

İKİ ÇİFTİN EN MUTLU GÜNÜNDE KAN AKTI
11 views
18 Temmuz 2022 - 10:58

Denizli’de düğün öncesi gelin alma geleneğinde verilen parayı az bulan gelin tarafı ile damat tarafının kavgası düğünde devam etti. İçeri girmek isteyen ve olumsuz yanıt aldıktan sonra adeta çılgına dönen gelin tarafının karşı tarafla yaşadığı bıçaklı kavgada 1’i ağır 8 kişi yaralandı.

Denizli’de iki çiftin en mutlu gününde kan aktı. Düğün öncesi gelini almak için Çivril ilçesine bağlı Menteşe Mahallesi’ne giden damat tarafının “kapı basma” adı verilen gelenekte verdiği parayı beğenmeyen gelin tarafı, küçük çocukları için de para istedi. Uzatılan bu parayı da az bulan iki taraf arasında sözlü tartışma başladı. Çıkan sözlü tartışmanın yerini bıraktığı kavga, yakınların araya girmesiyle son bulundu. Damat tarafı gelini alarak Pamukkale ilçesine bağlı Akhan Mahallesi’ndeki düğün salonuna geldi.

Kavganın yatıştırılmasının ardından Pamukkale’deki düğün salonuna geçen damat tarafı, tartışma çıkabilir düşüncesiyle gelin tarafından gelen bazı kişileri içeriye almak istemedi. Burada ikili grup arasından çıkan küfürlü kavgada bıçaklar konuştu. Birbirine saldıran ikili grup uzun süre boyunca kavga etti. İhbar üzerine bölgeye çok sayıda güvenlik güçleri ve sağlık görevlileri sevk edildi. Olay yerine giden ekipler grubu güçlükle ayırabildi. Çıkan kavgada karnına aldığı bıçak darbesiyle ağır yaralanan İbrahim Ç., oğlu Fahri Ç., Çetin Ç., Yusuf Çetin C., Yusuf Can Ç., Gökhan Y. farklı hastanelere kaldırılırken, Kemal E. ve Mustafa E. ise kendi imkânlarıyla özel hastaneye gitti. Olay yeri inceleme ekiplerinin yaptığı çalışmaların ardından soruşturma başlatıldı.