Kentdeha – Deha TV Radyo

KAYBOLAN 2 ÇOCUK İÇİN EKİPLER SEFERBER OLDU

KAYBOLAN 2 ÇOCUK İÇİN EKİPLER SEFERBER OLDU
12 views
19 Temmuz 2022 - 11:15

Denizli’nin Çivril ilçesinde kendilerinden 14 saattir haber alınamayan 9 yaşındaki Rafet ve 11 yaşındaki Hakkı için ekipler seferber oldu. Yürütülen arama çalışmaları sulama kanalında yoğunlaştırıldı. Henüz bir sonuca ulaşılamazken, ailelerin endişeli bekleyişi sürüyor.

Çivril ilçesine bağlı Kıralan Mahallesi’nde yaşayan Rafet E. ve Hakkı B.’den dün saat 15’ten bu yana haber alamayan aileleri, havanın kararmasıyla birlikte 112 Acil Çağrı Merkezi’ni arayarak kayıp ihbarında bulundu. Bölgeye sevk edilen AFAD, jandarma ve itfaiye ekipleri geniş bir çalışma başlattı. Çocukları en son gören kişiye ulaşan ekipler, “Çocukları kanala girmeye çalışırken fark edip uzaklaştırdım” beyanı üzerine çalışmalarını sulama kanalında yoğunlaştırdı.

Kanalda insan zinciri oluşturan sualtı arama kurtarma ekipleri, çocukların en son görüldüğü noktadan başlayarak güzergâhı didik didik taradı. Kanalda yürütülen çalışmalarla eşzamanlı olarak AFAD ekiplerinin yanı sıra başta TRAC olmak üzere diğer gönüllü kuruluşların da katılımıyla çocukların evleri ve çevresindeki geniş arazide aramalar gerçekleştirdi.

Çivril Kaymakamı Turan Soğukoluk’un da bizzat yerinden takip ettiği arama çalışmaları, çocukların serinlemek için girebileceği düşünceyle sulama kanalında yoğunlaştırıldı. Aralıksız olarak sürdürülen çalışmalarda henüz bir sonuca ulaşılamazken, ailelerin 24 saatlik endişeli bekleyişi sürüyor.