Kentdeha – Deha TV Radyo

YAŞAYAN İNSAN HAZİNESİ HAYRİ DEV TÜRKÜLERLE ANILDI

YAŞAYAN İNSAN HAZİNESİ HAYRİ DEV TÜRKÜLERLE ANILDI
12 views
19 Temmuz 2022 - 11:18

Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü tarafından Yaşayan İnsan Hazinesi seçilen, üç telli cura ustası merhum Hayri Dev, Denizli’de düzenlenen etkinlikle anıldı.

Üç Telli Cura Ustası Hayri Dev İçin Çameli’nde Anma Programı Düzenlendi

Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü tarafından Yaşayan İnsan Hazinesi Kültürel Miras Taşıyıcısı seçilen, üç telli cura ustası Hayri Dev için Çameli’nde Anma Programı düzenlendi. Hayri Dev Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa Çameli Belediye Başkan Yardımcısı Fethi Uğur, Çameli Milli İlçe Eğitim Müdürü Murat Uzun, siyasi partilerin temsilcileri, ilçe protokolü, merhum Hayri Dev’in çocukları ile torunları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“Hayri Dev’i Bir Kez Daha Rahmet ve Minnetle Anıyoruz”

Anma programında konuşma yapan Çameli İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Uzun, “UNESCO tarafından Yaşayan İnsan Hazinesi seçilen Hayri Dev amcamızın türkülerini de oğullarından da dinledik. Masıt Kırığı ve Çam Düdüğü yapımcısı ve icracısı büyük usta Hayri Dev’i bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz. Hayri Dev amcamızın ismi ebediyen yaşayacak. Bugün de evlatları ondan kalan mirası sizlerle paylaşmaya çalıştı kendilerine ayrıca teşekkür ederim” dedi.