Kentdeha – Deha TV Radyo

TARLA GÜNÜ KUTLANDI

TARLA GÜNÜ KUTLANDI
3 views
23 Temmuz 2022 - 18:06

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin başarıyla sürdürdüğü “Salkım Güvesi ile Biyoteknik Mücadele Projesi” Tarla Günü ile kutlandı. Denizli’de toplamda 1500 dekar alanda destek verdikleri proje ile daha ekonomik, sağlıklı ve ekolojik ürün elde edildiğini vurgulayan Başkan Osman Zolan, Büyükşehir Belediyesi’nin 50’yi aşkın kalemde üreticiye destek olduğunu açıkladı.

Başkan Zolan: 50’yi Aşkın Kalemde Çiftçimize Destek Oluyoruz

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin ilk olarak Buldan ilçesinin Doğan Mahallesi’ndeki üzüm üreticilerine yönelik başlattığı ve 2 yıldır büyük bir başarıyla sürdürdüğü “Salkım Güvesi ile Biyoteknik Mücadele Projesi” Tarla Günü etkinliği ile kutlandı. Doğan Mahallesi’nde düzenlenen programa Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şefik, AK Parti Buldan İlçe Başkanı Naci Çomuk, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Serhat Akbulut, Denizli İl Tarım ve Orman Müdürü Şakir Çınar, belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları, çiftçiler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Yenicekent, Doğan, Hasanbeyler ve Kurudere mahalle muhtarlarının harmandalı ve zeybek oyunu ile başlayan programın açılış konuşmasını yapan Tarım ve Orman İl Müdürü Şakir Çınar Yaptıkları her projede yanlarında olan Başkan Zolan’a teşekkür etti.

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şefik, salkım güvesi zararlısına karşı Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin çiftçilere çok büyük destek verdiğini belirterek, “Büyükşehir Belediye Başkanımıza şahsım ve ilçem adına şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak biz de birçok projemiz ile tarımsal üretime destek oluyoruz. Bunlar asli görevimiz değil ama bu şehre hizmet ediyorsak, üretim açısından insanlarımızın önünü açmak ve güzel örneklerle seferber olmamız gerektiğini düşündük” dedi.

Osman Zolan, “Bugüne kadar ne yaptıysak, birlikte yaptık. Ürününüz bereketli, hasadınız güzel olsun. Yarınımız bugünden daha güzel olsun” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Başkan Zolan ve beraberindekiler Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle zararlılara karşı feromon yayıcı tel desteği verilen üzüm bağında incelemede bulundu.