Kentdeha – Deha TV Radyo

DENİZLİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN ÜRETİCİYE DESTEK

DENİZLİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN ÜRETİCİYE DESTEK
4 views
24 Temmuz 2022 - 14:08

Denizli Büyükşehir Belediyesi, küçükbaş hayvan yetiştiriciliğinin geliştirilmesiyle, üreticinin daha çok kazanması için örnek bir projeye daha imza atıyor. Bu kapsamda Merkezefendi ve Pamukkale ilçelerinde hayvanlarda hastalıkların artması önlenerek, dış parazitlere karşı etkin bir mücadele sağlamak için “Küçükbaş Hayvan Yıkama Makinesi” desteği verilecek.

Üreticinin Daha Çok Kazanması İçin Örnek Bir Proje

Denizli’de küçükbaş hayvancılıkla uğraşan 200 aileye yönelik kısa süre önce verdiği damızlık koç ve teke hibe destek projesini başarıyla tamamlayan Denizli Büyükşehir Belediyesi, küçükbaş hayvan yetiştiriciliğinin geliştirilmesiyle, üreticinin daha çok kazanması için örnek bir projeye daha imza atıyor.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan başkanlığında toplandı. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın önergesi ile “Merkezefendi ve Pamukkale ilçelerinde küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapan işletmelerin emek ve zamandan tasarruf ederek daha kârlı bir yetiştiricilik yapmalarını sağlamak, hastalık ve zararlılarla mücadeleyi kolaylaştırmak amacıyla üreticilere Küçükbaş Hayvan Yıkama Makinesi desteği verilmesi” konusu ek gündem maddesi olarak eklendi.

Girdi Maliyetleri Düşecek, Et Ve Süt Arzı Sağlanacak

İlk etapta Merkezefendi ve Pamukkale ilçelerindeki üreticilerin kullanması planlanan Küçükbaş Hayvan Yıkama Makinesi desteği ile hayvanlarda hastalıkların artması önlenerek, dış parazitlere karşı etkin bir mücadele sağlanması hedefleniyor. Söz konusu destekle ayrıca üreticilerin girdi maliyetleri düşürülerek, vatandaşlara daha sağlıklı et ve süt arzının verileceği belirtiliyor.