Kentdeha – Deha TV Radyo

DENİZLİ BU HAFTA YANACAK!

DENİZLİ BU HAFTA YANACAK!
6 views
27 Temmuz 2022 - 14:35

Denizli’de sıcak hava dalgası etkisini daha da artıracak. Denizli’de bugün itibariyle bir hafta boyunca etkili olacak hava sıcaklıkları mevsim normalleri üzerinde 42 dereceye kadar ulaşacak. Sıcak hava nedeniyle tedbirli olunması için Meteoroloji başta olmak üzere kurumlardan uyarılar peş peşe geldi. Sıcak hava nedeniyle 11-16 saatleri arasında başta yaşlılar, çocuklar ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşların sıcak çarpmasına karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

Ülke genelinde olduğu gibi Denizli’de de hava sıcaklıkları etkisini arttırmaya devam edecek.

Meteorolojinin tahminlerine göre, Denizli’de bugün itibariyle bir hafta boyunca etkili olacak hava sıcaklıkları mevsim normalleri üzerinde 42 dereceye kadar ulaşacak. Hava sıcaklığı 42 dereceye kadar yükselecek. Hava sıcaklığı Denizli’nin en serin ilçesi olarak bilinen Çameli’de bile 35 dereceyi bulacak.

Denizli genelinde sıcaklıkların bugün itibariyle 3 Ağustos tarihine kadar bir hafta boyunca 4-12 derece üzerinde olması bekleniyor.

Mevsim normalleri üzerinde seyredecek hava sıcaklığı nedeniyle Meteoroloji başta olmak üzere Denizli Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi ile çeşitli kurumlardan üst üste uyarılar yapıldı.

Yapılan uyarılarda; “Kentimizde sıcaklıkların bir hafta boyunca mevsim normallerinin 4-12 derece üzerinde olması beklenmektedir. Sıcak hava nedeniyle 11-16 saatleri arasında başta yaşlılar, çocuklar ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın sıcak çarpmasına karşı dikkatli ve tedbirli olması önemle duyurulur” denildi.