Kentdeha – DEHA TV Radyo

Sema Silkin Ün, Demokrasi ve Adalet Vurgusu Yaptı

Sema Silkin Ün, Demokrasi ve Adalet Vurgusu Yaptı
60 views
09 Mayıs 2023 - 14:14

Millet İttifakı CHP Denizli Milletvekili Adayı Selma Silkin Ün seçim maratonunun son günlerinde kadın emekçileriyle bir araya geldi. Burada “demokrasi” ve “adalet” vurgusu yapan Ün, “Cumhuriyetimizin ikinci yüz yılında kadınlarla birlikte ülkemizi tekrardan demokrasi ile buluşturacağız” dedi.

Millet İttifakı CHP Denizli Milletvekili Adayı Selma Silkin Ün, ilçe, esnaf ziyaretleri ve vatandaş buluşmalarının yanında fabrika ziyaretlerine de devam ediyor. Burada çalışan emekçi kadınlarla bir araya gelen ve onlara seslenen Ün, “Biz iktidara gelecek olursak kadınlarımızın kaybettiği haklarını tekrardan geri vermeyi ifade ediyoruz” diye seslendi.

Cumhuriyetin ikinci yüz yılında kadınlarla birlikte ülkemizi tekrardan demokrasi ile buluşturacaklarını ifade eden Ün, “Bu sizin, çocuklarınızın geleceği olacak. Çocuklarınızın geleceklerini yurt dışında arama çabasından kurtulacağı bir yüzyıla gireceğiz. Bunun için sizlerden 14 Mayıs sabahı sandığa giderken bugün yaptığımız konuşmaları hatırlamanızı istiyorum” dedi.

“Vicdanınıza Kulak Vereceğinizi Biliyorum”

Özellikle kadınların ekonomi anlamında her şeyin farkında olduğuna vurgu yapan Ün, “Sizler her şeyin farkındasınız. Çarşı pazara gidip bir şeyler anlatmaya çalıştığımda kulağıma eğilip “Sesimiz çıkmıyor ama biz her şeyin farkındayız siz merak etmeyin o gün geldiğinde gereğini yapacağız” diyen teyzelerimin sesleri benim kulaklarımda… 14 Mayıs sabahı sandığa giderken vicdanınıza kulak vereceğinizi biliyorum. Ülkemizin geleceği, toplumsal barışımız,  kardeşliğimiz, ekonomimizin rahat nefes alması, işçimizin, öğrencilerimizin, kadınlarımızın rahat bir nefes alması için katkı sağlayacağınıza inanıyorum. Rabbim bizleri mahcup etmesin. Bütün milli manevi değerlerimizin yükü üzerimizdedir. Onların savunucusu olacağız biz şimdiden söz veriyoruz.

“Hukuk” ve “Adalet” Vurgusu Yaptı

Sözlerini “Yeni bir seçim yaparsanız yeni bir başkan getirirsiniz onun da suçu olursa bağımsız yargıya teslim edersiniz” diye sürdüren Ün, buradan hareketle kıyaslama yaparak konuşmasını sürdürdü. Ün şunları söyledi: “AK Partili Belediye Başkanı suça karıştığında onunki şahsi oluyor, ama muhalefet partili bir belediye başkanı suça karıştığında bütün partiyi bağlıyor. Bu anlayış ülkemizi bu hale getirdi. Bizim demokrasiden vazgeçme gibi bir lüksümüz yok. Demokrasi olmayan yere yatırım gelmiyor, istihdam olmuyor. İstihdam olmayan yerde maalesef karnımız doymuyor ve geleceğe güvenle bakamıyoruz. Bu yüzden bizim hukuktan başka dayanağımız yoktur. Adaletten başka sığınacak bir limanımız yoktur. Adalet size, bana Denizli’ye, ülkeye lazım. Herkes işine geldiği gibi hukuku yorumlamaya kalkarsa kendine dönüştürmeye çalışırsa o ülkede adalet olmaz, gelecek olamaz, ülke olamaz. O yüzden adaletten şaşmayalım…”