Kentdeha – DEHA TV Radyo

Sema Silkin Ün: Beş Partinin de Adayıyız

Sema Silkin Ün: Beş Partinin de Adayıyız
15 views
11 Mayıs 2023 - 17:24

Millet İttifakı CHP Denizli Milletvekili Adayı Sema Silkin Ün, Saadet Partisi’nin düzenlediği “Denizli Buluşması” isimli toplantıda yaptığı konuşmada, kendisinin beş partinin adayı olduğuna vurgu yaparak, seçildiği takdirde mecliste ortak değerlerin savunucusu olacağına söz verdi.

Saha çalışmalarını ara vermeden sürdüren CHP Denizli Milletvekili Adayı Sema Silkin Ün, ittifak ortağı partilerin düzenlediği toplantılara da katılarak burada partililere sesleniyor. Bunların son örneği Saadet Partisi’nin düzenlediği “Denizli Buluşması” oldu. İlgi ile karşılanan Ün, samimi davranışları ile katılımcıların takdirini kazandı. Burada bir konuşma yapan ve sözlerine “Milli görüşün Denizli’de bayraktarlığını yapmış İsa Ün’ün geliniyim” diyerek başlayan Ün, ithal aday söylemlerine de atıf yaparak, “Cankurtaranlıyım. Kendim ve dört kardeşim İmam Hatip Lisesi mezunuyuz. Hep İstanbul’da yaşadık. İstanbul Kadıköy İmam Hatip Lisesi’nde okudum. Müftü bir babanın evladı olarak yetiştim. Memur bir babanın çocuğu olduğumuz için elbette siyasete biraz mesafeli olmak zorunda olduğumuz durumlar oldu. Ama benim de İmam Hatip Lisesi’ndeki hayatım Milli Geçit Vakfı Yurtlarında çay sohbetlerinde geçti” dedi.

“İttifak, Türkiye İçin Tarihi Öneme Sahip”

İttifakta yer alan partilerin neden bir araya geldiğini anlatarak sözlerini sürdüren Ün, “Bütün siyasi partilerde siyaset yapıyor olabiliriz. Ama hepimiz, ortak değerlerin, ortak bir kimliğin inşasına katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Bugün içinde bulunduğumuz ittifakın Türkiye için ne kadar tarihi bir öneme sahip olduğunu sizler benden çok daha iyi biliyorsunuz. Elbette Cumhuriyet Halk Partisi listelerinde beş parti olarak bir enerji sağlamaya çalışıyoruz. Hepimiz bütün enerjimizi, motivasyonumuzu buradan daha fazla vekil çıkarmaya adadık. Ankara’da Genel Başkan Yardımcımız, Denizli’de ben, Manisa’da bir başka partimizin adayı listelerde yarışıyor. Ben sizlerin kendi haneniz de görebileceğiniz bir evlat olarak oylarınıza talip olduğumu söylemek istiyorum” dedi.

“Gönül Rahatlığı ile Oy Veriniz”

Milletvekili Adayı Ün, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Ben Gelecek Partisi’nin adayı olduğum kadar, Saadet Partisi’nin. Saadet Partisi’nin adayı olduğum kadar, Demokrat Parti’nin. Demokrat Parti’nin adayı olduğum kadar, Cumhuriyet Halk Partisi’nin, Cumhuriyet Halk Partisi’nin olduğu kadar Deva Partisi’nin de adayıyım. Sizlere bahsettiğim bu öz geçmişten hareketle şunu söyleyebilirim, başkanım Ankara’da sizlerin adaylığını sizlerin değerlerini nasıl temsil ediyorsa, ben de Denizli’de inşallah sizlere yaraşır bir aday olmaya, bütün milli manevi değerlerinizi meclis kürsüsünde haykıracak o değerlerin mecliste temsilcisi olmak için her türlü çabayı gösterecek bir kardeşiniz olarak bugün karşınızdayım. Gönül rahatlığıyla oy verebileceğiniz, hiçbir zaman bağlarımızın kopmayacağı, evinizden bir evladınızı orada görüyormuş gibi hissedeceğiniz, her duyduğunuzda, her gördüğünüze “Bizim kızımız orada konuşuyor, bizim adımıza konuşuyor” diyebileceğiniz bir siyasi hareketin içinde olma gayretindeyim. Sizlerin gönül rahatlığı ile oy vermenizi arzu ediyorum.