Kentdeha – DEHA TV Radyo

Başkan Güngör Seçimi Değerlendirdi

Başkan Güngör Seçimi Değerlendirdi
51 views
16 Mayıs 2023 - 12:50

AK Parti Denizli İl Başkanı Yücel Güngör, Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği seçimlerini değerlendirdi. Başkan Güngör, “AK Parti yine Denizli’de en yüksek oyu alarak yine birinci parti olmuştur. Kazanan Denizli’miz oldu” açıklamalarında bulundu.

AK Parti İl Başkanı Yücel Güngör: Kazanan Denizli’miz Oldu

AK Parti Denizli İl Başkanı Yücel Güngör, Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği seçimlerini değerlendirdi.

Türkiye’nin güzel bir seçimi geride bıraktığını belirten Başkan Yücel Güngör, Denizli’ye yakışan demokrasiye sahip çıkan rekor bir katılımla seçimleri gerçekleştirdiklerini belirterek, 14 Mayıs seçimlerinde oy kullanan ve kendilerine destek veren hemşehrilerine teşekkür etti.

Başkan Güngör, “2023 seçimleri Denizli’mize yakışır bir şekilde demokrasiye sahip çıkarak rekor bir katılım oranıyla başarılı bir şekilde tamamlanmıştır. Sonuç olarak daha önce belirttiğimiz gibi Kazanan Denizli’miz olmuştur. AK Parti yine Denizli’de 1. Parti olmuştur. En yüksek oyu yine AK Parti almıştır ve 3 milletvekilimizi Gazi Meclisimize göndermiştir. Cumhurbaşkanımız ise Türkiye’de %49,50 oy oranıyla yine birinci olmuştur. En yakın rakibine 2,5 milyon fark atmıştır. Tüm hemşehrilerime vermiş oldukları destekten dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

28. Dönem Milletvekilliği seçimleri ile Denizli’yi yeniden temsil edecek milletvekilleri Cahit Özkan, Şahin Tin ve Nilgün Ök’e de başarılar dileyen Başkan Güngör, “Ayrıca vekil adaylarımız olan Ekrem Başer, Osman Yüceliş, Birtan Şahan ve Feride Kabadayılar’a da gayretli çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. 28 Mayıs’ta Recep Tayyip Erdoğan ile aziz milletimiz Türkiye Yüzyılına başlayacaktır. Durmak yok, doğru adamla yola devam” ifadelerini kullandı.