Kentdeha – DEHA TV Radyo

Denizli Trafiğine Nefes Aldıracak Proje

Denizli Trafiğine Nefes Aldıracak Proje
85 views
31 Temmuz 2023 - 14:34

Denizli Büyükşehir Belediyesi, yapımını tamamladığı 3 akıllı kavşakla hem trafik yoğunluğuna çözüm buldu hem de yol güvenliğini arttırdı. Yeni yol projesini yerinde inceleyen Başkan Zolan, projenin hayırlı uğurlu olmasını diledi.

“Eski Zahire Pazarı” Mevkiindeki Yeni Yol Projesi Tamamlandı

Denizli Büyükşehir Belediyesinin, kentin önemli trafik noktalarından birisi olan “Eski Zahire Pazarı” mevkiindeki yeni yol projesi tamamlandı. Trafiğe nefes aldıracak proje bünyesinde bölgeye 3 akıllı kavşak ile 14 metre genişliğinde yaklaşık 350 metrelik 3 şeritli yol ve 1 parklanma alanı yapıldı. Projeyle birlikte ilk akıllı kavşak Mehmet Gazi Caddesi, Yeni Cadde, Ahi Sinan Caddesi ile Örnek Caddesi; ikinci akıllı kavşak Yeni Cadde-Eski Zahire Pazarı yolu; üçüncü akıllı kavşak ise Eski Zahire Pazarı yolu-Örnek Caddesi kesişimine yapıldı. Yoğun çalışmanın ardından tamamlanan yol trafiğe dün akşam saatlerinde açıldı. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan da bölge trafiğine nefes aldıracak projeyi yerinde inceledi.

Denizli Her Geçen Gün Büyüyor

Denizli’nin her geçen gün büyüdüğünü, nüfus ve araç sayısının da buna bağlı olarak arttığını kaydeden Başkan Zolan, Köprülü kavşaklar, akıllı trafik sistemleri, yeni çevre yolları gibi birçok çalışma ile trafiği rahatlatmaya gayret sarf ettik” dedi.

Eski Zahire Pazarı mevkiinde trafiğe nefes aldıracak yeni bir proje yaptıklarını kaydeden Başkan Zolan, daha önce bölgede hayata geçirdikleri Yeni Cadde’nin trafiğe nefes olduğunu hatırlattı.

Projenin hayırlı uğurlu olmasını dileyen Başkan Zolan, yeni düzenlemeyle trafiğin nefes alacağını, yol güvenliğinin ise had safhaya çıkacağını belirtti.