Kentdeha – DEHA TV Radyo

AK Parti’de Belediye Başkan Adayları Açıklanacak

AK Parti’de Belediye Başkan Adayları Açıklanacak
18 views
04 Ocak 2024 - 12:42

Yerel seçimlere hazırlanan AK Parti’de gözler, 31 Mart Yerel Seçimleri için belediye başkan adaylarında. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, bazı belediye başkan adaylarının 07 Ocak Pazar günü açıklanacağını, kalan adayların ise 15 Ocak’ta açıklanacağını ifade etti.

Adayların Bir Kısmı 07 Ocak, Geri Kalan Kısmı 15 Ocak’ta Açıklanacak

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Mart ayında gerçekleşecek yerel seçimlerle ilgili açıklama yaptı. Çelik, AK Parti’de hazırlıkların yoğun bir şekilde devam ettiğini söyledi.

Çelik, “Adaylarımızın bir bölümünü açıklayacağımız ilk toplantıyı 07 Ocak Pazar günü İstanbul’da Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştireceğiz. Kalan kısmını ise ayın 15’inde açıklayacağız” açıklamasını yaptı.

AK Parti seçim beyannamesinin 15 Ocak’ta açıklanacağını ifade eden Çelik, “Kalan adaylarımızı da o gün açıklayacağız” şeklinde konuştu.

Seçim beyannamesi çalışmalarıyla ilgili Çelik, hem AK Parti’nin belediyecilik geleneğinin ana esaslarını hem de bugünün şartlarına, ihtiyaçlarına hitap eden söylemleri, projeleri içeren bir beyanname açıklayacaklarını söyledi. Ömer Çelik, yerel seçimler için diğer partilerle işbirliği çalışmalarındaki son durum üzerine, şu an görüşmelerin sürdüğünü, sonuçlandığında gerekli açıklamaların yapılacağını ifade etti.