Kentdeha – DEHA TV Radyo

Sıcaklık 44 Dereceyi Bulacak

Sıcaklık 44 Dereceyi Bulacak
7 views
20 Haziran 2024 - 14:08

Meteoroloji uyardı: Sıcaklık 10 derece birden yükselecek, gölgede bile rekorlar gelecek. Sıcaklık 44 dereceye ulaşacak. Uzmanlar, artan sıcaklıklar karşısında vatandaşları uyarıyor.

Gölgede Bile Rekorlar Kırılacak

Meteoroloji’den gelen yeni tahminler, sıcaklıkların artacağını ve bazı bölgelerde sıcaklık rekorlarının kırılabileceğini gösteriyor.

Bayram tatilini fırsat bilen vatandaşlar sıcak havadan kaçmak için kendilerini serin sulara atarken, Meteoroloji’den gelen yeni hava durumu tahminleri dikkat çekiyor.

20 Haziran’dan itibaren Denizli’de sıcaklıkların artacağı ve gölgede bile yüksek sıcaklık değerlerinin ölçüleceği bildirildi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son tahminlerine göre, sıcaklıklar mevsim normallerinin 5-10 derece üzerinde seyredecek.

Denizli’de 20 Haziran günü sıcaklıkların 41 dereceye kadar çıkması bekleniyor. 21 Haziran’da ise 42 dereceye ulaşan sıcaklıkların devam etmesi ve yer yer 44 dereceyi bulabileceği tahmin ediliyor. Özellikle öğle saatlerinde güneş çarpmasına karşı dikkatli olunması gerektiği vurgulanıyor​.

Uzmanlar, artan sıcaklıklar karşısında vatandaşları uyarıyor. Güneş çarpması ve sıcak çarpması riskine karşı öğle saatlerinde dışarıda bulunmamak, bol su tüketmek ve gölgelik alanlarda dinlenmek öneriliyor. Sıcak havaların özellikle yaşlılar, çocuklar ve kronik rahatsızlığı olanlar üzerinde olumsuz etkileri olabileceği belirtiliyor.