Kentdeha – DEHA TV Radyo

Karaca, TBMM Başkanvekili Oldu

Karaca, TBMM Başkanvekili Oldu
15 views
04 Haziran 2023 - 12:32

Milletvekili ve Cumhurbaşkanı seçimlerinin sonuçlanmasının ardından toplanan CHP Parti Meclisi, meclis grubuna ilişkin görevlendirmeler yaptı. Parti Meclisi kararı ile CHP Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, yeni dönemde TBMM Başkanvekili olarak görev yapacak.

CHP Parti Meclisi Görevlendirmeler Yaptı

CHP Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca’ya seçim sonrası yeni görev, CHP Genel Başkan Yardımcılığı görevinden istifasını sunan Karaca, TBMM Başkanvekilliği görevine getirildi.

Milletvekili ve Cumhurbaşkanı seçimlerinin sonuçlanmasının ardından toplanan CHP Parti Meclisi, meclis grubuna ilişkin görevlendirmeler yaptı.

Parti Meclisi kararı ile CHP Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, yeni dönemde TBMM Başkanvekili olarak görev yapacak.

Seçim sonrasında Karaca ile birlikte Merkez Yürütme Kurulu’nda görev alan 17 üye istifalarını sunmuştu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da bu istifaları kabul etmişti. Öte yandan Parti Meclisinde alınan karar ile CHP Grup Başkanı Özgür Özel, CHP Grup Başkanvekilleri Gökhan Günaydın, Burcu Köksal, Ali Mahir Başarır oldu.