Kentdeha – DEHA TV Radyo

Selin Getirdiği Çamur, Yoldan Geçen Araçları Yuttu: 1 Ölü

Selin Getirdiği Çamur, Yoldan Geçen Araçları Yuttu: 1 Ölü
67 views
13 Haziran 2023 - 18:56

Denizli-Afyonkarahisar karayolunda selin getirdiği çamur, yoldan geçmekte olan araçları yuttu. Denizli’nin Çardak ilçesi ile Afyokarahisar’ın Dazkırı ilçesi arasındaki bölgede arama kurtarma çalışmaları başlatıldı.

(13.06.2023-17:59)

Çamurun Yuttuğu Araçları Kurtarmak İçin Çalışmalar Sürüyor

İlk belirlemelere göre 1 kişinin hayatını kaybettiği bölgede, arama kurtarma çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Meteorolojinin dün uyarısını yaptığı şiddetli yağış, Denizli-Afyonkarahisar karayolunun Sarıkavak bölgesinde sel baskınına neden oldu. Selin getirdiği çamur, yoldan geçmekte olan araçları yuttu. Sel ve toprak kayması nedeniyle Denizli’nin Çardak ilçesi ile Afyonkarahisar’ın Dazkırı ilçesi arasındaki ulaşımı sağlayan yol tamamen trafiğe kapandı.

Her iki yönde de kilometrelerce araç kuyruğunun oluştuğu bölgede, ekipler tarafından arama kurtarma çalışması başlatıldı. İlk belirlemelere göre 1 kişinin hayatını kaybettiği olayda, çamura gömülü halde bulunan araçların kurtarılması için zamana karşı mücadele veriliyor.

(13.06.2023-18:44)

Toprak Altında Kalan Araçta Can Pazarı Yaşandı

Çamurun altında kalan araçta mahsur kalan yaşlı çifti kurtarmak için zamanla yarışıldı. Can pazarının yaşandığı olayda yaşlı kadın sağ olarak kurtarılırken eşinin cansız bedenine ulaşıldı. Olay yerinde ilk müdahalesi yapılan yaşlı kadın, ambulansla hastaneye sevk edildi.

(13.06.2023-20:56)