Kentdeha – DEHA TV Radyo

PAÜ’de Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi Açıldı

PAÜ’de Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi Açıldı
13 views
06 Eylül 2023 - 11:08

Pamukkale Üniversitesi Hastaneleri bünyesinde 7 yataklı Sevil-Şevket Keskin Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi’nin açılışı Rektör Ahmet Kutluhan ile bağışçı Keskin Ailesi üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Yeni açılan bu ünite ile birlikte Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi 18 yataklı ve 7 yataklı olmak üzere toplam 25 yatak kapasitesine çıkartıldı.

Rektör Kutluhan ve Bağışçı Aile Tarafından Açılışı Gerçekleştirildi

Yalnızca Denizli’den değil çevre illerden de hasta kabul eden Pamukkale Üniversitesi Hastaneleri, hayırseverlerin de katkıları ile yeni üniteler açmaya mevcut ünitelerinin ise kapasitesini arttırmaya devam ediyor.

7 yataklı 2’inci düzey, Sevil-Şevket Keskin Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi’nin açılışı Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman Özdel, Başhekim Prof. Dr. Murat Özban, bağışçı aile adına Meral ve Nuriye Keskin’in katılımıyla gerçekleştirildi.

Açılışta konuşan Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan “Yenidoğan ünitemizin açılışının mutluluğunu yaşıyoruz. Meral Hanım’a ve ailesine içten teşekkür ediyoruz. Burada doğan her çocuğun hayatında bağışçımızın izleri olacaktır. Şahsım ve Üniversitem adına Keskin Ailesi’ne teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Bağışçı aile adına konuşan Nuriye Keskin “Bize bu fırsatı verdiğiniz için çok teşekkür ederiz” dedi.

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman Özdel, “Özellikle çocuklarımıza verdiğimiz destek geleceğimiz için büyük önem arz etmektedir” dedi.

Kurdele kesiminin ardından Rektör Ahmet Kutluhan, Meral ve Nuriye Keskin’e teşekkür belgesi takdim ettikten sonra yenidoğan ünitesinde incelemelerde bulundu.