Kentdeha – DEHA TV Radyo

AK Parti, Denizli’de İlçe Belediye Başkan Adaylarını Açıkladı

AK Parti, Denizli’de İlçe Belediye Başkan Adaylarını Açıkladı
14 views
04 Şubat 2024 - 22:20

AK Parti Denizli İl Teşkilatı 31 Mart 2024 seçimleri için 19 ilçenin belediye başkan adaylarını açıkladı. Mevcut 3 belediye başkanı tekrar aday gösterilmezken, 4 ilçede Cumhur İttifakı olarak Milliyetçi Hareket Partisi’nin adayı seçimlere girecek.

Merkezefendi Ekrem Başer, Pamukkale Halil Pekdemir

AK Parti Denizli İl Teşkilatı, 31 Mart 2024 mahalli ve idari seçimleri belediye başkan adaylarını tanıtmak için Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde Aday Tanıtım Toplantısı düzenledi.

Düzenlenen programa AK Parti Genel Başkan Vekili Mustafa Elitaş, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekci, AK Parti Genel Başkan Vekil Yardımcısı Fuat Köktaş, Sırrı Süreyya, Sadi Bilgiç ve Hacı Turan, AK Parti İl Başkanı Yücel Güngör, MHP İl Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki ve partililer katıldı.

Yoğun ilgi gösterilen aday tanıtım toplantısı İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Açılış konuşmasını yapan AK Parti Denizli İl Başkanı Yücel Güngör, tüm ilçelerden en güçlü adayları çıkarttıklarına inandıklarını söyledi.

31 Mart seçimlerinde Denizli’nin tümüyle kazanacağını ifade eden MHP Denizli İl Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, Osman Zolan ile Büyükşehir’de güler yüzlü hizmet olduğunu söyledi. Osman Zolan’ın deprem bölgesinde gösterdiği çabalar nedeniyle bir vatandaş olarak oy vereceğini belirtti.

Bugüne kadar yaptıkları gibi sadece milletine hizmet edeceğini ifade eden Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 2004 yılında Denizli’de başlayan Ak Belediyeciliğin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın izinden giderek pek çok eser kazandırdığını kaydetti. Görev süresi boyunca hiç ayrım yapmadıklarını vurgulayan Başkan Zolan, “Her kesimin başkanı olma noktasında gayret sarf ettik. Herkesin bize ulaşması noktasında kapılarımızı, gönüllerimizi açtık. Hamdolsun Denizli’miz bizi hep gönüllerine bastılar. İnşallah 31 Mart akşamı da Denizli’miz yine en güzel kararı verecektir” şeklinde konuştu.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanlığı için mevcut başkan Osman Zolan, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından aday gösterilmişti. Bugün ise ilçe belediye başkan adayları açıklandı.

İşte AK Parti’nin Denizli-İlçe Başkan Adayları; Acıpayam Fikret Gümüş, Babadağ Murat Kumral, Baklan Yusuf Gülsever, Bekilli Mustafa Çoban, Beyağaç Mustafa Akçay, Bozkurt Akif Bayar, Buldan Mesut Sarıbaloğlu, Çal Fethi Akcan, Çameli Cengiz Arslan, Çardak Hüsnü Yılmaz, Çivril Gürcan Güven, Güney Halil Ayhan, Honaz Ali Semerci, Kale Mehmet Salih Sağınç, Sarayköy Ahmet Necati Özbaş, Serinhisar Cemal Kobaş, Tavas Hüseyin İnamlık, Merkezefendi Ekrem Başer, Pamukkale Halil Pekdemir olarak açıklandı.