Kentdeha – DEHA TV Radyo

“Pamukkale’ye Güneş Tarlaları Kuracağız”

“Pamukkale’ye Güneş Tarlaları Kuracağız”
28 views
03 Mart 2024 - 13:24

Cumhuriyet Halk Partisi Pamukkale Belediye Başkan Adayı Ali Rıza Ertemur, 31 Mart’ta göreve gelmesinin ardından Pamukkale’ye güneş enerjisi tarlaları ve belediyeye ait binaların çatılarına güneş enerjisi panelleri kuracağının sözünü verdi. Ertemur; “Pamukkale’mize kuracağımız güneş tarlalarımız ve belediyeye ait binaların çatılarına güneş enerjisi panelleri ile Pamukkaleli vatandaşlarımız ucuz enerjiye ulaşacak. Üreticiden, vatandaşa cepteki fatura yangını sona erecek. Önce Pamukkale, önce Pamukkaleli kazanacak” dedi.

Ertemur: Kuracağımız Güneş Tarlaları Pamukkale’ye Ucuz Enerji Sağlayacak

CHP Pamukkale Belediye Başkan Adayı Ali Rıza Ertemur, 31 Mart’ın ardından hayata geçireceği bir projeyi daha açıkladı. Ertemur, Pamukkale’ye kuracakları güneş enerjisi tarlaları ve çatı güneş enerji santralleri ile vatandaşın ucuz enerjiye ulaşımını sağlayacaklarını belirtti.

Ertemur, vatandaşın cep yakan faturalardan dolayı zor durumda olduğunu belirterek; “Vatandaşlarımız evinin faturasını, tarlada üretim için harcadığı elektriğin, suyun faturasını ödeyemez durumda. Bu duruma çözümleri yok, destekleri yok. Biz bu anlayışa dur diyeceğiz. Vatandaşımıza ucuz enerjiyi ulaştıracağız.” dedi.

Pamukkale’ye ucuz enerji sağlayacaklarını belirten Ertemur; “Vatandaşımızın cebindeki yangını söndüreceğiz. Pamukkale’mizi ucuz enerji ile buluşturacağız. Bunu nasıl mı yapacağız? Pamukkale’mize kuracağımız güneş enerji tarlaları ve belediyeye ait binaların çatılarına güneş enerjisi panelleri ile üreteceğimiz enerjiyi vatandaşımıza ucuz ulaştıracağız. Vatandaşımız ucuza elektrikle buluşacak. Üreticimiz ucuz enerji ile üretecek. Üreticimiz ürettikçe Pamukkale’miz kazanacak. Üreticiden, vatandaşa cepteki fatura yangını sona erecek. Önce Pamukkale, önce Pamukkaleli kazanacak” dedi.