Kentdeha – DEHA TV Radyo

25 Metreküp Ücretsiz Doğalgaz Kampanyası Bitiyor

25 Metreküp Ücretsiz Doğalgaz Kampanyası Bitiyor
23 views
29 Mart 2024 - 16:52

Geçen yıl haziran ayından itibaren uygulanan 25 metreküp ücretsiz doğalgaz kampanyası, 30 Nisan’da sona erecek. Doğalgaz dağıtım şirketi abonelerine mesaj geçerek fatura oluşturma işlemleri başladığında sayaçların ulaşılabilir olması gerektiğini kaydetti.

Faturalandırma İçin Sayaçların Ulaşılabilir Olması Gerekiyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla 1 Mayıs 2023 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan karar ile konut, ibadethane ve cemevi abonelerinin doğalgaz tüketimleri için 24 Nisan 2023 tarihinden 31 Mayıs 2023’e kadar tahakkuk edecek ilk faturadan doğalgaz bedeli alınmazken, geçen yıl haziran ayından itibaren 1 Mayıs 2024’e kadar tahakkuk edecek faturalarda 25 metreküpe kadar olan tüketim için doğalgaz bedeli alınmayacağı açıklanmıştı.

Resmi Gazete’de 1 Mayıs 2023’te yayımlanan Doğalgaz Tüketimine İlişkin Sistem Kullanım Bedelleri Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile de konut, ibadethane ve cemevi abonelerinden bu sürelerde alınmayan doğalgaz tüketimine ilişkin sistem kullanım bedellerinin Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının bütçesinden karşılanması kararlaştırılmıştı.

Konut, ibadethane ve cemevi abonelerinden 1 Mayıs 2024’e kadar tahakkuk edecek faturalarda 25 metreküpe kadar olan tüketim için doğalgaz bedeli alınmaması uygulamasında son aya giriliyor. Denizli’de doğalgaz dağıtım hizmetlerini yürüten şirket ise abonelerine gönderdiği mesajda, “1 Mayıs 2023 tarihli Cumhurbaşkanlığı kararnamesi kapsaminda tahakkuk edilen faturalarda 25 m³ kadar olan doğalgaz tüketimlerinin devletimiz tarafından karşılanması uygulaması 30 Nisan 2024 tarihi itibari ile sona erecektir. Fatura oluşturma işlemleri başladığında sayacınızın ulaşılabilir olması önem arz etmektedir” ifadelerine yer verildi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin