Kentdeha – DEHA TV Radyo

Denizli’de CHP’lilerden Zafer Kutlaması

Denizli’de CHP’lilerden Zafer Kutlaması
14 views
01 Nisan 2024 - 11:52

Denizli’de Cumhuriyet Halk Partili binlerce vatandaş, kent meydanında büyükşehir ve iki merkez ilçede belediye başkan adayı olan Bülent Nuri Çavuşoğlu, Şeniz Doğan ve Ali Rıza Ertemur’un seçim başarısını coşkuyla kutladı.

CHP’liler; Çavuşoğlu, Doğan ve Ertemur’un Seçim Başarısını Kutladı

2024 Mahalli İdareler Seçimleri saat 17 itibariyle sona ererek sayım işlemleri başladı. Denizli’de sandıkların açılmasıyla gelen ilk verilerle CHP’li binlerce vatandaş 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’nda bir araya geldi. Kesin olmayan sonuçlara göre Denizli Büyükşehir Belediye Başkanlığını CHP Adayı Bülent Nuri Çavuşoğlu, Pamukkale Belediye Başkanlığını Ali Rıza Ertemur ve Merkezefendi Belediye Başkanlığını mevcut başkan Şeniz Doğan kazandı.

Yoğun kalabalık akın ettiği kent meydanında seçim zaferini coşkuyla kutladı. CHP İl Başkanı Ali Osman Horzum’un “Seçimi kazanırsak kendime bu meydanda zeybek oynama sözüm vardı” demesi üzerine CHP yönetimi sahnede zeybek oynadı, binlerce vatandaş ritim tuttu.

2019 seçimlerinden itibaren Merkezefendili vatandaşların kendisine destek olduğunu ifade eden Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “2019’da birlikte bu yola çıkmıştık. Her zaman benim yanımda oldunuz. Biz hiç kimseyi ayırt etmeksizin herkesi kucaklayarak, sosyal demokrat belediyecilik anlayışını Merkezefendi de yeniden tesis ettik. Değişim, dönüşüm hep birlikte oldu” dedi.

Şimdiye kadar olan seçim sonuçlarında üzüldüklerini ama bu kez sevinenin kendileri olduğunu vurgulayan Pamukkale Belediye Başkan Adayı Ali Rıza Ertemur, “Bugün bir tarih yazdınız. O kadar büyüksünüz, güçlüsünüz ki hiç kimse sizin karşınızda duramaz. Hepinize sonsuz teşekkürler” dedi.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bülent Nuri Çavuşoğlu, “Bundan sonra Denizli deyince herkesin aklına üreten, çalışan ve büyüyen bir Denizli gelecek. Şimdi yapacak çok işimiz var. Yeniden başlayan Denizli yolculuğumuzda bizimle olduğunuz için hepinize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.