Kentdeha – DEHA TV Radyo

Pamukkale, Ziyaretçilerini Gece De Ağırlıyor

Pamukkale, Ziyaretçilerini Gece De Ağırlıyor
6 views
15 Nisan 2024 - 12:04

Travertenleri ve Hierapolis antik kentiyle eşsiz zenginliğe sahip Pamukkale, gece müzeciliği projesi kapsamında tamamlanan ışıklandırma projesiyle artık hava karardıktan sonra da gezilebiliyor.

Gece Ziyaret Edilebilen 2. Örenyeri Oldu

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile ören yerinin gişe hizmetlerini veren firma tarafından başlatılan “Hierapolis Ören Yerinde Gece Müzeciliği” projesi kapsamında UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde bulunan ören yerinde LED aydınlatma sistemi oluşturuldu. Travertenler ile Hierapolis içinde yer alan yürüyüş güzergâhları, antik tiyatro ve Cehennem Kapısı, ışıklandırmayla farklı bir görüntüye büründü.

Her gün saat 00.00’a kadar açık kalacak olan ören yeri, mevcut giriş tarifesiyle gece de ziyaret edilebiliyor. Türkiye’de gece ziyaret edilebilen Efes Antik Kenti’nden sonra ikinci ören yeri olan Pamukkale’nin bu sayede ziyaretçi sayısını artırması bekleniyor.

Ramazan Bayramı tatili nedeniyle en yoğun günlerinden birini yaşayan Pamukkale, gece de ziyarete açılarak birçok ziyaretçisine sürpriz yaşattı. Ören yerinin gece bambaşka bir güzelliğe büründüğünü ifade eden ziyaretçiler, verilen hizmete teşekkür ettiler.