Kentdeha – DEHA TV Radyo

“Belediyeler, Öğrenciler İçin Yurtlar Yapmalı”

“Belediyeler, Öğrenciler İçin Yurtlar Yapmalı”
7 views
22 Nisan 2024 - 12:16

Eğitim İş Denizli Şube Başkanı Namık Kemal Aydoğan, yerel yönetimlere öğrenciler için kalabilecekleri yurtlar yapma çağrısında bulundu. Aydoğan, “Böylelikle hem öğrenci aileleri maddi külfetten kurtulur, hem de öğrenciler kötü emelli oluşumların eline düşmemiş olur” dedi.

Denizli Eğitim-İş’den Yerel Yönetimlere Çağrı

Kaliteli bir eğitim sisteminin ülke geleceği için hayati önemde olduğunu söyleyen Eğitim-İş Denizli Şube Başkanı Namık Kemal Aydoğan, her çağdan öğrencinin rahat bir eğitim alabilmek için sağlıklı barınma hakkı olduğunu belirtti. Ülkede ve Denizli’de öğrenci yurtları anlamında büyük sıkıntıların olduğuna dikkat çeken Aydoğan, bu konuda son seçimlerde işbaşına gelen belediyelere önemli bir sorumluluk düştüğünü dile getirdi.

“Yerel yönetimlerin, çocuklarımızın eğitimine daha çok önem gösterecek sosyal tesisleri ve eğitim araçlarını hayata geçirmesini bekliyoruz” diyen Aydoğan, öğrencilerin kötü emelli oluşumların eline geçmemesi için bu adımın atılması gerektiğine vurgu yaptı.

“Özellikle büyükşehirlerimizde çocuklarımız üniversiteye gittikleri zaman ya da liseleri kazandıklarında güvenli olarak barınabilecekleri yurtlar bulunmamaktadır” diyerek bu konudaki eksikliğe dikkat çeken Aydoğan, sosyal belediyeciliğin bu konuda önemli görevleri olduğunu ifade etti.