Kentdeha – DEHA TV Radyo

16 Yaşındaki Muhammet Son Yolculuğuna Uğurlandı

16 Yaşındaki Muhammet Son Yolculuğuna Uğurlandı
35 views
20 Haziran 2024 - 14:20

​Denizli’de babasıyla birlikte silahlı saldırıda yaralanan ve kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren 16 yaşındaki Muhammet Hüseyin Görmez’in cenaze namazını imam dayısı kıldırdı.

Cenaze Namazını Dayısı Kıldırdı

Dün, Merkezefendi ilçesi Gümüşçay Mahallesi’nde meydana gelen olayda baba Emrah Görmez ve 16 yaşındaki oğlu Muhammet Hüseyin Görmez’in yanına araçla yaklaşan iki şüpheli tabanca ile ateş açtı. Açılan ateş sonucu baba ve oğlu ağır yaralandı. Çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine bölgeye çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Baba Görmez sağlık ekipleri tarafından Denizli Devlet Hastanesine sevk edilirken oğlu ise Pamukkale Üniversitesi Hastanesine kaldırıldı.

Olay anında Muhammet Hüseyin Görmez’in kendisini babasının önüne attığı ve vücudunu siper ettiği öğrenildi. Pamukkale Üniversitesi Hastanesine kaldırılan Muhammet Hüseyin Görmez, burada doktorların tüm müdahalesine rağmen yaşamını yitirdi. Baba Görmez’in ise sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.

Pamukkale Üniversitesi Hastanesi Adli Tıp Kurumu Morgunda yapılan otopsinin ardından Muhammet Hüseyin’in cenaze namazı Alpaslan Camii’nde kılındı. Yoğun kalabalığın olduğu cenaze namazını Muhammet Hüseyin’in Uşak’ta imamlık yapan dayısı Muhammet Emin Tatay, kıldırdı.

Cenaze namazı öncesi cemaate seslenen Tatay, “Ben bugün yeğenimi öldürenler için Allah’tan hidayet talebinde bulunmuyorum. Nasıl bizim evimize ateş düşmüşse o öldürenlerin evine de bin misli düşsün ben Allah’tan bunu istiyorum. Eğer haddimi aşıyorsam acıma, cahilliğime verin. Ölüm bizim için en büyük nasihat” dedi.

Kılınan cenaze namazının ardından Muhammet Hüseyin Görmez Gazioğlu Mezarlığı’nda toprağa verildi.