Kentdeha – DEHA TV Radyo

Zeybekci: Alkollü Mekanlarla Problemimiz Yok

Zeybekci: Alkollü Mekanlarla Problemimiz Yok
12 views
20 Haziran 2024 - 15:08

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekci, Büyükşehir Belediye Meclisi’nin belediyeye ait 5 işletmede alkol satışı yapılacağı kararını yargıya taşıyacakları yönünde açıklamada bulunmuştu. Zeybekci açıklamasının bazı vatandaşlar tarafından yanlış anlaşıldığını belirterek konuya açıklık getirecek yeni bir açıklama yayımladı.

Tepkiler Üzerine İkinci Kez Açıklamada Bulundu

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekci, Ak Parti Denizli Teşkilatı’nın bayramlaşma töreninde Büyükşehir Belediye Meclisi’nin belediyeye ait 5 işletmede alkol satışı yapılacağı kararını yargıya taşıyacakları yönünde açıklamada bulunmuştu. Zeybekci açıklamasının bazı vatandaşlar tarafından yanlış anlaşıldığını belirterek konuya açıklık getirecek yeni bir açıklama yayımladı.

Zeybekci yaptığı yazılı açıklamada, samimiyetle ve iyi niyetle durumu yanlış anlayan vatandaşlar için konuyu açıkça izah etmek istediğini ifade ederek, “Denizli’mizde özel şahıslara ait yüzlerce her türlü alkolün alınabildiği işletme bizim belediye başkanlığımız zamanında olduğu gibi bugün de mevcuttur ve bunlarla geçmişte olduğu gibi şimdi de hiçbir problemimiz yoktur. Ucuz ve güvenilir olması nedeniyle vatandaşlarımızın çocukları ile geldiği belediyeye ait bu halka açık tesislerin 5’i için “içkili yer bölgesi” kararı alındı. Bunlardan biri okulun ve öğrenci yurdunun karşısında, biri spor tesisi ile iç içe, biri ise mezarlık ve cami ile yan yanadır. Biz bu kararın kanuna aykırı olduğunu düşünüyoruz. Kaldı ki belediyenin görevi işlettiği tesislerde alkol tüketimini artırıcı gayret içinde olmak mıdır, sizce bu normal midir? İçenlerin kişisel tercihidir ancak alkol sağlığa faydalı ve teşvik edilmesi gereken bir şey midir? Ayrıca Denizli’miz için ilk çözülmesi gereken konu, Belediye Meclisimizin ilk oylaması gereken karar bu muydu gerçekten, Allah aşkına! Ne olur artık bazı şeyleri siyasi ve ideolojik kalıpların dışında, toplum menfaatini öne alarak tartışalım. 31 Mart seçimlerinde halkımızın ortaya koyduğu iradeyi saygıyla selamlıyoruz ancak konu burada farklı. Bu karar, herkesin makul akıl ile değerlendirme yapması gereken bir konudur. Belediye Başkanımız ve Belediye Meclisimizden isteğim, bu kararı tekrar müzakere etmeleridir. 2019 yılında İzmir’de söylediklerimiz de aynıydı, insanımızın özel hayatına müdahale etmek hiç kimsenin haddine değildir. Hadi hep birlikte akıl ile “söz konusu milletin menfaati ise gerisi teferruattır” diyelim. Saygıyla arz ederim” ifadelerine yer verdi.