Kentdeha – DEHA TV Radyo

İhracatın Yıldızlarına Ödül

İhracatın Yıldızlarına Ödül
2 views
10 Temmuz 2024 - 12:20

Denizli İhracatçılar Birliği, ihracat şampiyonu 41 firmayı düzenlenen geniş katılımlı törende ödüllendirdi. DENİB İhracatın Yıldızları Ödül Töreni kapsamında altı farklı kategoride firmalara plaketleri takdim edildi.

DENİB İhracat Şampiyonu 41 Firmayı Ödüllendirdi

Merkezefendi Kültür Merkezi’nde Denizli İhracatçılar Birliği’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen programa Denizli Valisi Ömer Faruk Coşkun, önceki dönem Ekonomi Bakanı ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Ekonomi İşleri Başkanı Nihat Zeybekci, Ticaret Bakan Yardımcısı Özgür Volkan Ağar, Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdürü Mehmet Ali Kılıçkaya, Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkan Vekili Fikret Kileci, Denizli protokolü, Denizli Platformu’na bağlı oda ve derneklerin başkanları, ihracatçı birlikleri başkanları, sanayiciler ve ihracatçı firmalar katılım sağladı.

DENİB İhracatın Yıldızları Ödül Töreni kapsamında altı farklı kategoride firmalara plaketleri takdim edildi.

2023 yılında imalatçı bazında ilk 20 firma, Uşak’ta faaliyet gösteren imalatçı bazında ilk 3 firma, ihracatçı bazında 1 milyon dolar üzeri ihracat yapan ve sektöründe birinci 15 firma, 5 milyon dolar üzeri birim fiyat başına en çok ihracat değerine ulaşan firma, Dış Ticaret Sermaye Şirketi olarak en fazla ihracat yapan firma ve son olarak DENİB’e 2023 yılında üye olup en fazla ihracat gerçekleştiren firma ödüllendirildi.

İhracat şampiyonu olan firmaları kutlayan DENİB Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Memişoğlu, “Denizli’den 2023 yılında 25 farklı sektör ve 3 bine yakın ürün grubunda 185 ülkeye ihracat gerçekleştirdik” diyerek, Denizli’nin ihracatına dair bilgiler aktardı.

Ülke ekonomisi için ihracatın ödemine değinen TİM Başkanvekili Fikret Kileci de “Tekstil konusunda üretim gücü olan bir ülkeyiz. Yöntem ve sürece uyum sağlarsak en başarılı sektör olmaya devam edeceğiz. Aklımızla hareket etmemiz gerekiyor” diyerek başarılı firmaları kutladı.

Konuşmaların ardından DENİB bünyesinde Denizli ve Uşak’ta faaliyet gösteren ihracat şampiyonu 41 firmaya ödülleri protokol üyeleri tarafından takdim edildi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin