Kentdeha – DEHA TV Radyo

Kaybolan Yasin Cinkaya İle İlgili Açıklama

Kaybolan Yasin Cinkaya İle İlgili Açıklama
64 views
15 Aralık 2023 - 9:08

Sahil Güvenlik Komutanlığı’ndan Aydın’ın Didim ilçesinde denizde kaybolan Denizlili iş adamı Yasin Cinkaya ile ilgili olarak yapılan açıklamada, henüz bir bulguya ulaşılamadığı belirtildi.

Denizlili iş adamı Yasin Cinkaya, FBR isimli teknesi ile balık tutmak için Didim’den denize açıldı. Bir süre kendisinden haber alınamayan Cinkaya için Sahil Güvenlik’ten yardım talebinde bulunuldu. Akbük açıklarında yapılan arama sonucunda Cinkaya’nın teknesi otomatik pilotta motor çalışır halde, kendi etrafında dönerken bulundu. Tekne ve etrafında yapılan aramalara rağmen iş adamı Cinkaya’ya ulaşılamadı. Cep telefonu ve özel eşyalarının da içine bulunduğu teknesi, Sahil Güvenlik Komutanlığı görevlileri tarafından marinaya çekilerek inceleme yapıldı. Denizden ve havadan devam eden 15 saatlik aramalara rağmen, şuana kadar herhangi bir ize rastlanılamadığı belirtildi.

Devam eden arama kurtarma çalışmalarıyla ilgili olarak Sahil Güvenlik Komutanlığı’ndan yapılan açıklamada, “14 Aralık 2023 tarihinde saat 09.21’de, Aydın ili Didim ilçesi açıklarında Türk Arama Kurtarma Bölgesi içerisinde, üzerinde şahıs bulunmayan başıboş halde sürüklenen bir tekne olduğu ihbarının alınması üzerine olay mahalline derhal 2 Sahil Güvenlik botu sevk edilmiştir. Bölgeye intikal eden Sahil Güvenlik unsurları tarafından Türk bayraklı “FBR” isimli tekne içerisinde kimsenin bulunmadığı ve teknede çanta, mont, olta takımı vb. eşyaların olduğu tespit edilmiştir. Müteakiben yapılan araştırmada 1 şahsın tekne ile denize açıldığı bilgisine ulaşılmış, denize düştüğü değerlendirilen şahsın bulunması maksadıyla olay mahalline ilave 1 Sahil Güvenlik Uçağı, 1 Sahil Güvenlik Helikopteri, 1 İnsansız Hava Aracı ve 2 Sahil Güvenlik Botu daha sevk edilmiştir. Başlatılan arama kurtarma faaliyetleri neticesinde hali hazırda herhangi bir bulguya rastlanmamıştır. Kayıp olduğu değerlendirilen şahsı arama faaliyetlerine devam edilmektedir” denildi.